Jak włączyć się do Misji ?

Wszyscy członkowie Misji odmawiają codziennie modlitwę do Ducha Świętego za powierzonego kapłana i do Matki Bożej za całe duchowieństwo.

Każda osoba włączona do Misji staje się „cieniem” kapłana, cicho i dyskretnie modlitwą ochrania jego posługę.

Każdy, kto chce modlić się za księży i zgłosi swoją gotowość poprzez formularz

telefonicznie lub listownie, otrzyma

legitymację przynależności wraz z modlitwami, imię kapłana i datę jego święceń oraz modlitewnik BMWK.

Można modlić się za kapłana oczekującego w Misji lub za wybranego przez siebie (wtedy wysyłamy pamiątkowy obrazek dla omadlanego księdza.) Duchową troską można objąć kilku kapłanów, kwestia ta jednak podlega indywidualnemu rozeznaniu, czy jest się w stanie otoczyć modlitwą większą ilość kapłanów.

Betańska Misja Wspierania Kapłanów zakłada stałą duchową adopcję kapłana. Jeżeli osoba modląca się za kapłana przeżywa jakieś trudności, bądź z różnych przyczyn zaniedbuje modlitwę za kapłanów - może zrezygnować z adopcji powiadamiając Misję.

Jeżeli któregoś dnia zapomnimy pomodlić się za powierzonego kapłana - nie grzeszymy.

Modlitewnik oraz legitymacja dla osoby modlącej się za kapłana

Pamiątkowy obrazek dla kapłana

Kapłani powierzani są modlitwie w każdy czwartek po adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dniem szczególnej naszej wdzięczności za kapłaństwo, za dar Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów i za wszystkie osoby włączone w to dzieło, jest każdy pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu w Domu Modlitwy za Kapłanów i w Domu Formacyjnym w Kazimierzu Dolnym odprawiana jest Msza Święta w intencji wszystkich włączonych w to dzieło - kapłanów i osób modlących sie za nich.

Gdańsk - Dom Modlitwy

Kazimierz Dolny - Dom Formacyjny

Jesteśmy wielką rodziną i potężnym wstawiennictwem dla kapłanów. Pamiętajmy, że kapłani są na froncie walki o nasze dusze i płacą za to wielką cenę. Sam Jezus modlił się do Ojca za pierwszych kapłanów w Wieczerniku: "Zachowaj ich w Twoim imieniu, ustrzeż ich od złego, uświęć ich w prawdzie..."

Wszelkie informacje, pytania i bliższy kontakt: bmwk@betanki.pl