11 czerwca 2021

DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE KAPŁANÓW

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek po oktawie Bożego Ciała, jest także Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów – ustanowionym przez Jana Pawła II.

Świat i Kościół potrzebują kapłanów, świętych kapłanów – mówił Benedykt XVI

„Nieprzypadkowo Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów jest obchodzony corocznie w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zbieżność ta ma swoją bardzo głęboką wymowę. Tego dnia śpiewamy, aby Jezus uczynił „serca nasze według Serca swego”. W ten sposób wierni modlą się nie tylko za siebie, ale szczególnie za księży, aby Chrystus przemieniał serca kapłanów na podobne do swego serca – pełnego miłości, pokoju, cierpliwości i miłosierdzia.” ks. Paweł Rytel-Andrianik

Serce Jezusa woła o modlitwę za swych kapłanów. Prośmy Boga o uświęcenie tych, których wezwał do tej szczególnej służby w Kościele.

Papież Jan Paweł II cytując św. José Maríę Escrivę powiedział: „Pan posługuje się nami jak pochodniami (…) Skąd mielibyśmy jednak wziąć ogień do tych pochodni światła i świętości, jeśli nie z serca Chrystusa, niewyczerpanego źródła miłości?”.

Niech dzisiaj nie zabraknie także wynagradzania Sercu Jezusa za tych kapłanów, którzy w swej posłudze okazali się niewierni i sprzeniewierzyli się przyjętym na siebie obowiązkom.

Jezu cichy i serca pokornego - uczeń serce nasze według Serca Twego.